Прочетете внимателно информацията за употреба!

ягода

Панадол Бебе

Притежател на разрешението за употреба: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Великобритания

Активно вещество - парацетамол (парацетамол) 120 mg в една мерителна чашка, съдържаща 5 ml.

Фармакотерапевтична група: аналгетик, антипиретик

Характеристики: Panadol Baby суспензия съдържа парацетамол, лекарство за повишена температура и болка при деца. Той не съдържа ацетилсалицилова киселина, така че няма риск от усложнения, свързани с употребата му, не съдържа алкохол, подходящ и за диабетици. Парацетамол се абсорбира бързо след приложение, ефектът се проявява в рамките на 30 минути, достига своя връх приблизително 2 часа след приложението и отзвучава в рамките на 4 часа. Неговата трансформация се извършва в черния дроб, отделя се от бъбреците.

Лекарството е подходящо за деца от 3 месеца до 12 години. За да се намали температурата след ваксинация, може да се дава на деца от 2-месечна възраст.

Противопоказания: Свръхчувствителността към парацетамол е много рядка, не прилагайте лекарството, ако има известна свръхчувствителност към парацетамол или други компоненти. Освен това парацетамол не трябва да се използва при тежко чернодробно или бъбречно заболяване и при жълтеница. Трябва да се дава само на деца с намалена чернодробна и бъбречна функция по съвет на лекар. Лекарството не е предназначено за деца под 3 месеца, с изключение на намаляване на температурата след ваксинация, когато може да се дава на деца на възраст от 2 месеца.

Дозировка и начин на приложение: Освен ако Вашият лекар не препоръча друго, децата на възраст 3-6 месеца трябва да приемат: 1/2 измерване 3-4 пъти на ден, ако е необходимо. Деца 6-12 месеца: 1/2-1, измервайки 3-4 пъти на ден, ако е необходимо.

Деца 1-6 години: 1-2 лъжички 3-4 пъти на ден според нуждите. Деца 6-9 години: 2 лъжички 3 пъти на ден. Деца 9-12 години: 3-4 лъжички 3 пъти на ден. Между дозите трябва да има интервал от поне 6 часа.

Деца на възраст от 2 до 3 месеца могат да приемат лекарството само за понижаване на температурата след ваксинация в еднократна доза от 2,5 ml (120 mg/5 ml). Ако температурата се запази и след втората доза Panadol Baby, трябва да посетите лекар, който ще предпише допълнително лечение. Интервалът между дозите е най-малко 6 часа.

Разклатете преди приложение. В опаковката е включена мерителна чашка, съдържаща 5 ml.

Той съдържа азорубин като помощно вещество, което понякога може да предизвика алергична реакция при свръхчувствителни индивиди, включително пристъп на бронхиална астма. Алергичните реакции са по-чести при пациенти с известна свръхчувствителност към ацетилсалицилова киселина.

Съхранение: Съхранявайте в оригиналната опаковка при температура не по-висока от 25 ° C. Предпазвайте от замръзване.

Предупреждение: Лекарството не трябва да се използва след срока на годност, отбелязан върху картонената опаковка. Съхранявайте на място, недостъпно за деца.