@ snezienka12345 Мисля, че първоначално отскачате от 100Е до 150Е и записвате първите два месеца, всички разходи .
Зависи как сте настроени, дали са нежни или снизходителни, ако ядете навън, така че ще бъде повече, гответе два дни и това ще ви спести пари
ако един ден месо, тогава друго хранене по-евтино .

евро

@ snezienka12345 Зависи от това как се храните. Закуска може да се направи и за € 1 и € 10. Разликата е дали искате бял кроасан с масло или авокадо с ръжен хляб, качествено сирене, яйчен омлет със спанак и смути от 5 плода z
Ако отидете до спирката и до минимум с преброяването на всеки артикул, според мен по някакъв начин можете да поберете до 150-200 евро (само закуска, вечеря и малко нещо през уикенда), с уговорката, че можете дори не яжте навън цял месец.
Но ако готвите по-добри ястия, на вечеря, където има пържоли, риба, богата закуска, много зеленчуци и плодове и освен това готвите нормално през уикендите и също излизате да ядете, така че според мен около 500 € със сигурност, ако не повече.

Ако сте готови да ядете едно и също в продължение на 2-3 дни, струва си да приготвите повече и да спестите пари, или да поставите част във фризера и след това просто да подгреете през седмицата. Ако имате нужда от прясна храна всеки ден, ще бъде по-трудно, но нищо ужасно за 2-ма души. В противен случай, ако имате топла храна на работа, не мисля, че е необходимо по някакъв начин да готвите за вечеря, ще са достатъчни прости и бързи ястия. Бюджетът за диета ще бъде много по-взискателен, когато децата дойдат 🙂

Благодаря ти бебе за всичките ти съвети и мнения 🙂

Изчислих около 200 евро максимум и за двама ни, с обяди на работа и неделни обеди определено за свекърва. Що се отнася до храната, ние сме златната среда - тук-там нещо по-качествено, но наистина имаме нужда от достатъчно класическа храна, например от Jednota. и разбира се няма да се налага да харчим пари за храната в пържолите от самото начало и тя ще се готви само у дома 🙂

Ние сме стилове. Аз, мъж и двама сина/6,5 години и 1,5 години /. за храна харчим около 500-600 евро на месец.
купуваме качествена храна, много плодове и зеленчуци, млечни продукти.

обяд в робота 3.30, - х 20 дни х двама души = 132, -е
4x уикенд с родители = 0,-
вечеря у дома (суха храна 30 дни х 5, - = 150
сума сума приблизително 282, -е

@jolinka моля, къде купуваш тестени изделия? Все още правя само печени продукти и купувам само един вид, точно когато те са в действие, така че бих искал да разширя колекцията си от килер 🙂

@ snezienka12345, така че трябва да се побереш добре

Е, възхищавам се на някои от нас, ние сме 2 възрастни и 1 диета 3 години и харчим 500 € за храна и повече се възхищавам на всичко, което е под 500 €

@majrab vacsinou в kauflande, от време на време lidl. Избирам измежду по-добрите, които са т.нар „твърда пшеница“ „дюро“ или „грис“ и т.нар Makke домашна паста за супа, просто нямам в килера, не помня името, струва 85 цента за 500 гр. Някои хора го намират за скъпо, но не мисля, че можете да спечелите ужасно много пари от тестени изделия. за да спестя 20,30 цента, определено не забогатявам от това.

най-много можете да спестите от глупости е да ограничите закупените торти, бисквити, шоколадови блокчета, солени глупости и закупена вода.

@hors точно така обикновено гледам и не разбирам.

@majrab но що се отнася до чудовищната празна килера, намерих само една цеси и един "пир" купува съпруга ми, предпочитам други. Утре правим голяма покупка преди вечер.

@veronikaszabova Аз също обичам да гледам и не купувам магазини за фрези, когато ананасът струва по 5 €, но купувам Tesco, Lidl, Kaufland и т.н. 0)

@jolinka и след тази тема наистина отиваме към следващия месец, за да изчислим колко харчим за храна, тъй като сутрин съм вкъщи, включвам мрежата и ако намеря рецепта, която искам да опитам, казвам на съпруга си да купи това и онова и изведнъж има покупка от 20 евро: - /, но отново не ми купуваме хармонизирани напитки или минерали или чипс. и въпреки това все пак е голяма работа

а в kaufland също купувам тестени изделия, имаме ги може би веднъж на 2 седмици, но готвя 2-3 дни, така че да имаме и докато не ядем ново, не готвя 🙂

@hors ved to. Два пъти седмично купувайте около 50 евро, плюс всеки ден по няколко розетки, плодове.

@ moni244 Няма да отчуждавам никого, каква би била друга жена в къщата ми . 😀

@veronikaszabova може би става въпрос и за определяне на приходи и разходи, когато семейството има общо 800 e общо, 500 просто за храна и наистина се концентрира върху циркулирането на събитието.

лично това, което имаме, ние 450 евро/понякога дори повече за празниците/доста, за това имаме много от дома, пресни зеленчуци и плодове, кисело зеле, картофи, компоти, стерилизирани зеленчуци. Не купуваме нищо от него, винаги носим от 10 килограма домашно приготвено месо от свекърва/5-6 пъти годишно/и все пак колко трябва да купим.

@majrab Не се фокусирам върху конкретна марка, от по-добрата/не изцяло от най-скъпите/избирам какво е в действие тук, а от тези, които купувам, те редуват тези марки в действие, винаги нещо друго.

Вие също знаете как да го вземете и че mm все още има истинска шапка надолу.

@jolinka Винаги казвам на мъж, че ще бъдем по-малко само моите момчета са месо ☺☺☺
Също така често казвам, че даваме много за храна, но не искам да намаля качеството на храната, само за да спестя.

@hors my minieme (dufam) до 300 макс. (Ще го преброя следващия път) и ще се поглезим с почти това, което искаме, но бих предпочел да пазарувам повече от веднъж без ела с отстъпка, но какво купувате за 500 евро? отново, когато имате по-високи доходи, е разбираемо. в момента живеем само от този на съпруга ми, трябва да се укротя и не можем да си позволим булгур или кус-кус вместо чист или картофи, дори ако от време на време го хвърлям в кошницата

@majrab често имаме сьомга за обяд, имаме месо около 5 пъти седмично. плюс плодове, зеленчуци. само за една дата авокадо 1е. сега е 500е

@veronikaszabova, тъй като мисля, че ако нямахме "субсидиите" от нашите и от свекърва какво дават, ако трябваше да купим всичко, определено ще дадем над 500 евро. след като положих усилия и преизчислих един летен месец, когато беше най-голямата реколта, колко ядохме от градината и колко щеше да се случи в магазина, и изчислих цените приблизително както в супермаркета, а не като домашно отгледани органични зеленчуци/какво със сигурност в тази качествена майка и все още супер свежа, пътят от градината до масата е 10 метра 😅 😅/Е, осъзна ме, че е около 150-200 евро допълнително, ако искахме толкова много зеленчуци и плодове за ядене от магазина. на органични цени би било още по-скъпо, защото нямаме деца, освен скакалци 😀 😀

Разбира се, това важи 5-7 месеца в годината, през януари не се ражда толкова.

@jolinka, но купувам марката AGNESI и винаги само стотинка, защото не правя много други неща. и то само в супата от класическия конец

@veronikaszabova също имаме почти постоянно месо, но сега направихме убиец, напълнихме фризера за 80 евро, плюс свекърва ни изстреля огромно бедро за Великден, което ще бъдем през цялата година. Но отново имаме сьомга само когато има събитие в Лидла, дори не съм го виждал другаде и още не съм намерил авокадо при нас (не се шегувам), така че не купуваме такива менти и ето защо имаме по-малко разходи, но ядем много млечни продукти и зеленчуци и бобови растения. Обожавам супи и заварки от бобови растения, така че често ги имаме и понякога ядохме много чисто, но тъй като съм бременна и едва ли мога така че само когато съпругът ми говори с мен 🙂