@ snezienka12345 и досега си живял от въздуха или от любов? 😅
някой успява да пътува за 100 € на месец, а някои дори 500 € не са достатъчни и ако имате 20 отговора, ще откриете, че наистина е много различно
зависи и от вашите вкусове и способности за готвене, независимо дали ядете на работа или носите обяд от вкъщи.

евро

@ sissy27 все още не сме живели заедно и двамата с него живеехме вкъщи и ядохме у дома 🙂

@ snezienka12345
Купете кило месо, заварете го на 3 дни. след 3 дни ще намерите отново след още 3 дни. и една седмица в чудо. 😀

пазете месец - напишете разходи за храна в продължение на два месеца и добийте груба идея.

@ snezienka12345 Когато си спомням добре, харчехме около 150 -300 € на месец за обикновено пазаруване, говоря за пазаруване в супермаркет, в цената има и аптека и козметика. понякога минаха повече, друг път беше и месец, че имахме запаси вкъщи и в магазина се добавяха само прясна храна

това е много индивидуално - когато двамата бяхме двамата, дори не си спомням колко пари отидоха за храна, защото ядохме на работа и у дома само вечер и през уикендите.

сега сме 4ria, когато се опитвам да ям, като доказвам минутите от около 250е, купувам само веднъж седмично и готвя, пека цяла седмица, обядвам на работа, а децата са все още малки . не го правя купувайте ненужни, само неща, от които се нуждаем, много зеленчуци, плодове и месо във фризера - имаме го само 2-3 пъти седмично . когато имаме и ден, в който излитаме, нямам време да избягвам в вкъщи, или имаме племенница или племенник, харчим повече.

така че просто трябва да следите такива неща - за мен основата винаги е първо да плащам сметките, които трябва да бъдат платени и дългове, нека имаме покрив над главите си и тогава решавам храната . има и други неща на последните стъпала.

@ snezienka12345, основната разлика е в това как се храните. Ако сте изискани бели бели, месо от хипаци, определено ще ви струва по-малко, отколкото когато купувате качествен пълнозърнест хляб и домашно качествено месо. Направете правилна покупка за няколко дни (сладкишите също могат да бъдат замразени), купувайте стоки само в действие, само това, от което се нуждаете, не е нужно да купувате чипс, полуфабрикати и сладкиши, малини и да спестявате. Колкото по-често ходите да купувате дрънкулки, kt. сте забравили да купите в приятно пазаруване, толкова повече плащате, защото гарантирано ще закупите и сладкиши.

@jana_eyre wau шапка долу пред вас 🙂 за семейство от 4 членове до 250 евро и в същото време имате всичко и нищо не ви липсва. и дори това е по-добре да купувате по-малко и да го използвате, отколкото да купувате много суровини и след това просто да ги изхвърляте. но ще обядваме през седмицата на работа точно тези закуски и вечеря, необходими. а в неделя за обяд винаги на свекървата, така че няма да се готви. и преброих 250-те евро за нас двамата

определено бройте поне 150-200. и повече, зависи какво ядете 🙂

@jana_eyre, за да бъде още по-малко 🙂

Ние сме двама работници, живеем сами, харчим € 350-400 € за храна, включително обяди, които носим на работа от вкъщи. Храним се здравословно, много месо, зеленчуци, плодове, млечни продукти, минимум брашно, ориз, тестени изделия. Ние почти изобщо не купуваме сладкиши, печем сладкиши от по-здравословни съставки (ядки, стафиди и др.). Често дори не купуваме прясна и бутилирана вода, пием чиста вода и чай. Но определено можете да го направите за по-малко. обаче не стигнахме под 300 € дори за пореден път 🙂

@ snezienka12345 ми отне известно време да стигна до такава сума 😅 😀 но благодаря . Казвам, по-лесно е, ако човек има време да готви и пече у дома, веднага щом трябва да решава нещата извън къщата, това е вече не е толкова лесно . когато бяхме двама и имахме двойни доходи, по-малко жилища и по-ниски дългове, със сигурност пропуснахме повече от сега . зависи от много неща.

@ snezienka12345 Е, крайно време е да изтръгнеш носа си от къщата, да направиш подходяща покупка и да получиш общ преглед 🙂 или да попиташ майка си колко й струва храната на месец.
направете меню за седмицата - пълна закуска, обяд, вечеря за всеки ден, плюс допълнителни плодове, сладкиши или каквото ви харесва и отидете да купите всичко необходимо за готвене. и имам предвид всичко килограм сол или брашно, литри олио и т.н., въпреки че ще ви трябват само малко от него всеки път, когато готвите.
Както и да е, хранителните стоки са гъвкава позиция - така че добавете приходите си, от друга страна, задължителни разходи (наем/ипотека, застраховка, кола, телефони.) И вижте колко ви остава. оставете нещо настрана, поставете нещо в "неочаквани разходи" и ще видите колко можете да си позволите да ядете на месец. и ще настроите менютата tomu

Всеки месец пазаруваме за мен, където имаме предвид 50е, според някой имаше малко или минимум, но можем да го направим. Купуваме основните неща, които записвам в тетрадката си за цял месец, който се изразходва (разбира се, когато нещо изгасне по-рано и е необходимо да го купим), така че вероятно основната база, която купуваме, е кашон с мляко, масло за десети, 30 яйца, около 3 кг месо, всяко брашно от 1 кг, тестени изделия и 5 опаковки, кисело мляко, плодове, зеленчуци и дрогерия, тъй като се нуждаем от душове и омекотители за пране и т.н. но когато има нещо в действие, ще взема и 2-3 душа, 2 омекотители и тъй като досега сме двама, ще се получи за нас и през седмицата ще отида да купя само какъвто е вкусът на Trebars паркове, салам, когато има вкус към bryndza и така нататък. така че през седмицата все още плъхвам около 25е. така че x 4 е 100a + тези 50 са 150, разбира се понякога и повече, когато има вкус към кебап пица. или имаме дни на събиране и ние измисляме 🙂

Понякога хранене за двама струва повече от хранене за семейство . когато готвите много, на третия ден не ви харесва, а готвенето всеки ден обяд и вечеря от три картофа също е монотонно . в началото понякога понякога поръчах пица, понякога си купих багет, но сме само двама. Е, изядохме достатъчно. Ако варира, ще бъде по-евтино от полуфабрикати и други подобни. Днес например купих храна за двама, оставих 40 евро в Кауфланд. Въпреки че почти двадесет отидоха в аптека, омекотител, прасе, тоалетна, сапун, паста за зъби ... но все пак ще купите това. и тогава също ще претеглите обичайните лайна
Бих изчислил 200 евро, предпочитам да съм по-горе, включвам и случайни ястия в бюфети или поръчка на пица. вие двамата, в новия, със сигурност няма да готвите всеки ден и ще излизате да ядете 🙂 но в началото трябва да си купите например подправки, масло, захар, сол, брашно, кафе, чай, храна, която обикновено не купувате, защото са си у дома, а когато отидете на новата.