Регистриран лекарствен продукт

сироп

Формуляр за кандидатстване: сиропи и суспензии за вътрешна употреба

Индикационна група: отхрачване, муколитици

Активно вещество: Ацетилцистеин.

Бременност и кърмене: Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате да имате бебе, посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди да приемете това лекарство.

Доставка минимум: Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате да имате бебе, посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди да приемете това лекарство. ACC сиропът съдържа активната съставка ацетилцистеин, която насърчава отхрачването чрез разтваряне на слуз. Продуктът се използва за лечение на заболявания на дихателните пътища, които са придружени от интензивно производство на плътна слуз, т.нар влажна кашлица. Без консултация с лекар, продуктът може да се използва от възрастни или да се прилага на деца при остри респираторни заболявания, придружени от образуването на гъста вискозна слуз и влажна кашлица, като грип, остър бронхит или трахея. Децата могат да получат продукта без консултация с лекар от 2-годишна възраст. Ако не се почувствате по-добре в рамките на 4-5 дни или ако се влошите, трябва да се консултирате с лекар.

Препоръчителна доза: Възрастни и юноши над 14 години: 10 ml разтвор 2-3 пъти на ден, съответстващи на 400-600 mg ацетилцистеин на ден. Деца и юноши от 6 до 14 години: 5 ml разтвор 3-4 пъти на ден, съответстващи на 300-400 mg ацетилцистеин на ден. Деца от 2 до 5 години: 5 ml 2-3 пъти на ден, съответстващи на 200-300 mg ацетилцистеин на ден. Деца под 2 години: 2,5 ml 2-3 пъти на ден, което съответства на 100-150 mg ацетилцистеин на ден. ACC 20 mg/ml сироп трябва да се дава на деца под 2-годишна възраст само по съвет на лекар.