Показания: Лекарство, което се използва за облекчаване на суха, дразнеща кашлица. Сиропът съдържа лекарството декстрометорфан бромид, което е антитусивно средство, което помага за потискане на кашлицата.
Лекарството е предназначено за възрастни и деца на 12 и повече години.
Противопоказания: Свръхчувствителност към активното вещество или към някое от помощните вещества. Пациенти, приемащи или приемали инхибитори на моноаминооксидазата през предходните 2 седмици. Пациенти с дихателна недостатъчност или с риск от развитие на дихателна недостатъчност. Пациенти, приемащи инхибитори на обратното поемане на серотонин.
Бременност и кърмене: Не е подходящ за бременни и кърмещи жени.
Дозировка: Възрастни и деца от 12 години: 10 ml сироп 4 пъти на ден. Максималната дневна доза е 40 ml сироп. Продължителност на лечението: Ако пациентът не се чувства по-добре или се чувства по-зле в рамките на 3-5 дни, той трябва да се свърже с лекар. Максималната продължителност на лечението без медицинска препоръка е 1 седмица. Лечението не трябва да продължава повече от 2-3 седмици.
Внимание: Да се съхранява на тъмно и сухо място при температура до 25 ° C, недостъпно за деца! Следвайте препоръчаната дозировка и терапевтичен режим. Прочетете листовката на лекарството преди употреба. Ако не сте сигурни, говорете с Вашия лекар или фармацевт. Върнете неизползваното лекарство в аптеката, за да защитите околната среда! Не използвайте след срока на годност!
Показания: Robitussin Junior е подтискащ кашлицата, който успокоява и контролира сухата, упорита кашлица.
Противопоказания: Говорете с Вашия лекар, преди да приемете, ако имате хронична кашлица, която се появява при тютюнопушене или хронично белодробно заболяване, като астма или подуване на белите дробове (емфизем). Ако имате дихателна недостатъчност или страдате от чернодробно заболяване. Прекратете употребата и се консултирайте с Вашия лекар, ако кашлицата продължава повече от 7 дни (3 дни при деца), връща се или е придружена от треска, обрив или постоянно главоболие. Това може да са признаци на сериозно състояние.
Дозировка: Винаги приемайте Robitussin Junior точно както Ви е казал Вашият лекар. Консултирайте се с Вашия лекар или фармацевт, ако не сте сигурни. Освен ако Вашият лекар не Ви каже друго, следвайте схемата на дозиране: Деца от 6-12 години: 10 ml на всеки 4 часа. Деца от 2-6 години: 5 ml на всеки 4 часа. Не използвайте с лекар преди употреба. Не използвайте при деца под 2-годишна възраст. Не превишавайте препоръчаната доза. Лекарството не се препоръчва да се използва повече от 7 дни. Ако симптомите не се подобрят или ако се влошат, консултирайте се с Вашия лекар.
Бременност и кърмене:Това лекарство се препоръчва само за употреба при деца.Ако сте бременна или кърмите, говорете със здравен специалист преди употреба.
Състав: Активно вещество: декстрометорфан хидробромид - 5 ml сироп съдържа 3,75 mg декстрометорфан хидробромид. Помощни вещества: глицерол (E422), натриева кармелоза, натриев бензоат (E211), динатриев едетат, малтитол (E965), етанол (96% v/v), безводна лимонена киселина, амарант (E123), карамел (E150), левоментол, череша аромат, сорбитол (70%) (E420), натриев цикламат (E952), ацесулфам калий (E950), пречистена вода.
Съхранение: Да не се съхранява над 25 ° C. Да се съхранява на място, недостъпно за деца.
Показания: Robitussin Antitussicum е средство за потискане на кашлицата, което успокоява и контролира сухата, упорита кашлица.
Противопоказания: Говорете с Вашия лекар, преди да го приемете, ако имате хронична кашлица, която се появява при пушене или хронично белодробно заболяване, като астма или подуване на белите дробове (емфизем). Говорете с Вашия лекар, преди да го приемете, ако имате задух или чернодробно заболяване и се консултирайте с Вашия лекар, ако кашлицата продължава повече от 7 дни (3 дни при деца), връща се или е придружена от треска, обрив или постоянно главоболие. Това може да са признаци на сериозно състояние.
Дозировка: Винаги приемайте Robitussin Antitussicum точно както Ви е казал Вашият лекар. Консултирайте се с Вашия лекар или фармацевт, ако не сте сигурни. Освен ако Вашият лекар не Ви каже друго, следвайте схемата на дозиране: Възрастни и деца от 12 години: 7,5 ml на всеки 4 часа. Деца от 6 до 12 години: 5 ml на всеки 4 часа. Не използвайте при деца под 6-годишна възраст. Не превишавайте препоръчаната доза. Лекарството не се препоръчва да се използва повече от 7 дни. Ако симптомите не се подобрят или влошат, консултирайте се с Вашия лекар.
Не използвай: Ако сте свръхчувствителни (алергични) към декстрометорфан или към някоя от останалите съставки. Ако приемате моноаминооксидазен инхибитор (MAOI) по лекарско предписание, което е лекарство за депресия, или в рамките на 14 дни след спиране на лечението. ако имате кашлица с прекомерно образуване на слуз.Не използвайте при деца под 6 години.
Бременност и кърмене: Ако сте бременна или кърмите, консултирайте се с медицински специалист преди употреба.
Състав: Активно вещество: декстрометорфан хидробромид -5 ml сироп съдържа 7,5 mg декстрометорфан хидробромид. Помощни вещества: глицерол (E422), натриева кармелоза, натриев бензоат (E211), динатриев едетат, малтитол (E965), етанол (96% v/v), безводна лимонена киселина, амарант (E123), карамел (E150), левоментол, череша аромат, сорбитол (70%) (E420), натриев цикламат (E952), ацесулфам калий (E950), пречистена вода.