Регистриран лекарствен продукт

грип

Активно вещество: Ибупрофен 200 mg, Фенилефрин хидрохлорид 5 mg.

Бременност и кърмене: Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате да имате бебе, посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди да приемете това лекарство. Бременни и кърмещи жени не трябва да приемат Ibalgin Grip. Лекарството принадлежи към група лекарства (НСПВС), които могат да увредят плодовитостта при жените. Този ефект е обратим след спиране на лекарството.

Доставка минимум: Ibalgin Grip съдържа ибупрофен и фенилефрин хидрохлорид, които са ефективни за облекчаване на симптомите на грип и настинки, включително треска, главоболие, болезнени синуси, болки в гърлото и болки в мускулите и ставите. Освен това помага при ринит, отпуска запушен нос и околоносните синуси и по този начин улеснява дишането. Ибупрофен принадлежи към група лекарства, известни като нестероидни противовъзпалителни средства (НСПВС), е ефективен срещу болка (включително главоболие), подуване и също така намалява температурата. Фенилефрин хидрохлорид (лекарство за премахване на назална конгестия) намалява отока в носа, облекчава задръстванията в носната лигавица и намалява налягането, което може да причини главоболие. Използвайте Ibalgin Grip само ако имате настинка или грип със запушен нос. Ако нямате запушен нос, трябва да предпочетете еднокомпонентно лекарство, което съдържа само ибупрофен. Лекарството е предназначено за възрастни и юноши на възраст над 12 години.

Препоръчителна доза: Възрастни и деца на 12 и повече години: Това лекарство е предназначено за краткосрочна употреба. Трябва да се използва възможно най-ниската доза за най-краткото време, необходимо за облекчаване на симптомите. Обичайната доза е 2 таблетки на всеки 8 часа. Спазвайте поне 4-часов интервал между дозите и не приемайте повече от 6 таблетки за 24 часа.