На склад в електронния магазин

напитка

Безплатна лична колекция

COLDREX Топла лимонова напитка с мед 10 пакетчета

Топлата напитка е лекарство против грип и настинка, което съдържа три лекарства:

  • парацетамол, лекарство против болка и треска, което премахва болки в гърлото, главоболие, мускули и стави и намалява температурата,
  • фенилефрин хидрохлорид, лекарство, което разхлабва назалната конгестия и кухините, като спомага за улесняване на дишането,
  • аскорбинова киселина (витамин С), често срещана съставка на лекарства срещу грип и настинка, намерени в лекарството, за да замести витамин С, който може да е недостатъчен в ранните стадии на грип и настинки.

Дозировка и начин на употреба

Схеми на дозиране и дозиране

Възрастни (включително възрастни хора) и юноши на възраст над 15 години (над 50 кг):
Сервирайте 1 саше 1-4 пъти на ден, ако е необходимо. Интервалът между дозите не трябва да бъде по-малък от 4 часа. Най-високата единична доза е 1 саше. Максималната дневна доза е 4 g парацетамол.

Пациенти с бъбречно увреждане:
Препоръчва се удължаване на интервала между дозите. В случай на умерена бъбречна недостатъчност (креатининов клирънс 10-50 ml/min) минималният интервал между две дози трябва да бъде 6 часа, в случай на тежка бъбречна недостатъчност (креатининов клирънс) Не се препоръчва по време на кърмене.
Не е предназначен за деца и юноши под 15-годишна възраст.
Не трябва да се използва при пациенти, които имат високо кръвно налягане или сърдечно-съдови заболявания.
Не трябва да се използва при пациенти с тежко чернодробно увреждане и/или остър хепатит.
Не приемайте едновременно други лекарства за грип и настинка или лекарства за намаляване на отока на носната лигавица (деконгестанти) и особено други лекарства, съдържащи парацетамол.
Лекарството може да Ви замайва. Когато се появят, пациентите не трябва да шофират или да работят с машини.
Не пийте алкохол.
Лекарството съдържа захароза.
Той съдържа 0,12 g натрий на саше, което трябва да се вземе предвид от пациенти с увредена бъбречна функция или от пациенти на диета с контролиран натрий.
Допълнителни специални предупреждения са дадени в КХП (точка 4.4).

Състав

Внимание

Взаимодействия

Внимание

Трябва да се внимава при пациенти, приемащи трициклични антидепресанти или бета-блокери, при пациенти с чернодробно или бъбречно увреждане, хипертония, хипертиреоидизъм, хипертрофия на простатата, бронхиална астма, захарен диабет, при пациенти с дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа, хемолитична анемия и сърце или мозъчно-съдова болест.

Не превишавайте препоръчаната доза. Превишаването на препоръчаните дози може да доведе до тежко увреждане на черния дроб.
Пациентите трябва да бъдат посъветвани да не приемат едновременно други противогрипни и простудни лекарства или деконгестанти, особено други лекарства, съдържащи парацетамол.
Рискът от предозиране е по-висок при пациенти с чернодробни заболявания.
По време на лечението не трябва да се консумира алкохол. Парацетамолът е хепатотоксичен при високи дози (над 6 g на ден). Увреждането на черния дроб обаче може да се развие и при много по-ниски дози, ако алкохолът, индукторите на чернодробните ензими или други хепатотоксични лекарства работят заедно. Дългосрочната консумация на алкохол значително увеличава риска от хепатотоксичност на парацетамола.
Лекарството съдържа захароза. Пациенти с редки наследствени проблеми на непоносимост към фруктоза, малабсорбция на глюкоза-галактоза или дефицит на захараза-изомалтаза не трябва да приемат това лекарство.
Лекарството съдържа 12 g (= 5,14 mmol) натрий на саше. Да се ​​вземе предвид от пациентите на диета с контролиран прием на натрий.
Съдържа източник на фенилаланин.