- Опаковка: 24 таблетки
- Дозировка: при болка 1 таблетка еднократно
- Наличност: на склад
Ибалгин 400 е лекарство срещу треска и болка от различен произход. Съдържа активното вещество ибупрофен, което облекчава болката, понижава телесната температура (в случай на повишена температура), но има и противовъзпалителен ефект. Използва се при лека до умерена болка от различен произход. Най-често се използва при главоболие, зъбобол, болки в гърба, или мускулни и ставни болки, свързани с грип. Помага и при болезнена менструация и облекчава болката при наранявания (като смачкване и пръскане). Поради количеството лекарство в една таблетка (400 mg), то е предназначено за възрастни и деца от 12-годишна възраст.
⭐️ над 49 € безплатна доставка и подарък Possible възможно лично събиране | 3,45 евро | Към магазина LekarenTriVeze.sk | |
⭐️ над 29,90 € безплатна доставка ⭐️ онлайн аптека с десетки пунктове за събиране в цяла Словакия | 2,86 евро 2,92 евро | До магазин Pilulka.sk | |
⭐️ над 9,90 € безплатна доставка ⭐️ възможно лично събиране на 248 места ⭐️ текущите събития → можете да намерите тук | 3,49 евро | До магазин DrMax.sk |
Ibalgin - навигация по статии
Състав
Ибалгин 400 съдържа ибупрофен 400 mg в 1 филмирана таблетка. Той принадлежи към групата на нестероидни противовъзпалителни лекарства. Ефектът му е да предотврати производството на простагландини. Те са отговорни за болката и възпалението.
Други съставки (помощни вещества): царевично нишесте, прежелатинизирано царевично нишесте, натриев нишестен гликолат, стеаринова киселина, талк, безводен силициев диоксид, хипромелоза, макрогол, титанов диоксид E171, еритрозин E127, симетиконова емулсия SE4.
Ефекти на лекарството
Лиек ✅ облекчава болката и възпалението от различен произход. Използва се особено при заболявания на опорно-двигателния апарат. Също така ✅ потиска треската, което придружава например настинки. Лекарството се използва:
-
при лека до умерена болка (главоболие, зъбобол, болки в гърба) за болки в мускулите и ставите придружаващ грип при наранявания на меките тъкани (като натъртване и пръскане) по време на болезнена менструация за намаляване на температурата (за треска, например по време на грипни заболявания) като допълнително лечение за фебрилни състояния при други заболявания в случай на възпалителни и дегенеративни ставни заболявания (артрит) и гръбначния стълб или меките тъкани на мускулно-скелетната система, придружени от болка, зачервяване, подуване и скованост на ставите само по препоръка на лекар!
За кого е продуктът?
Лекарството е предназначено за ♂ мъже, ♀ Жени a 🚼 деца от 12 години. Ако искате да използвате лекарството при дете под 12-годишна възраст (но поне 6-годишна), използвайте лекарство с по-ниско съдържание на активно вещество (200 mg ибупрофен).
Основната употреба на лекарството е в:
-
треска болка от различен произход менструална болка грипни наранявания (напр. смачкване и навяхвания)
Колко струва продуктовият пакет?
Ако искате да опитате Ibalgin 400 и търсите надежден продавач с добра цена и бърза доставка, изберете проверена онлайн аптека ✅ PharmacyTriVěže.
Налични опаковки от Ibalgin 400:
ТИП: Можете също да закупите bal Ibalgin 400 в добре позната и сертифицирана от клиентите аптека ✅ Dr.Max.
Употреба и дозировка на продукта
-
Опаковката съдържа 12, 24 или 48 филмирани таблетки. Винаги приемайте това лекарство точно както Ви е препоръчал Вашият лекар или фармацевт. Препоръчителната доза Ibalgin 400 за възрастни и юноши (на и над 12 години) е както следва: при трескави заболявания обикновено се използва По 1 таблетка 3 пъти на денв Болка1 таблетка веднъж (или при необходимост) при дисменорея се дава по 1 таблетка на всеки 4-6 часа максимална дневна доза: до 3 таблетки на ден необходимо е да се спазва интервалът между отделните дози от най-малко 4 часа.ефектът на таблетките може да бъде подкрепен чрез прилагане на крем, съдържащ ибупрофен върху засегнатата област (стави, мускули, сухожилия), таблетките се поглъщат цели с много течност, ако имате проблеми с храносмилането по време на лечението, приемайте лекарството по време на хранене или го пийте с мляко, ако симптомите Ви не се подобрят в случай на повишена температура в рамките на 3 дни и в случай на болка в рамките на 5 дни (или ако се влоши) следващите стъпки без съгласието на лекаря не приемат лекарството повече от 7 дни по време на лечението пушенето и консумацията на алкохол не са подходящи
Внимание:
В случай на възпалителни и дегенеративни заболявания на ставите, гръбначния стълб или извънставния ревматизъм се дават по-високи дози. Трябва да се консултирате с Вашия лекар относно приема на дози над 1200 mg на ден. По препоръка на лекаря възрастните обикновено приемат 1-2 филмирани таблетки 3 пъти на ден.
Странични ефекти и противопоказания
Противопоказания: Не приемайте, ако сте алергични към ибупрофен или към някоя от останалите съставки на това лекарство.
Освен това, не приемайте лекарството в тези случаи:
-
в случай на свръхчувствителност към ацетилсалицилова киселина или някои други противовъзпалителни лекарства (за симптоми като бронхиална астма или копривна треска), ако имате язва на стомаха или дванадесетопръстника (съществуваща или рецидивираща язва) в случай на кървене или перфорация в стомашно-чревния тракт (причинени от употребата на нестероидни противовъзпалителни лекарства в миналото) при тежка сърдечна недостатъчност при хемопоетични нарушения и нарушения на кръвосъсирванетопрез последните три месеца от бременността (последния триместър) и през първите шест месеца от бременността и по време на кърмене, лекарството трябва да се използва само по изричната препоръка на лекар. при деца под 12 години
Посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт, преди да приемете Ибалгин 400, ако:
- имате сърдечни проблеми включително сърдечна недостатъчност, ангина пекторис (болка в гърдите) или ако сте прекарали инфаркт, сте претърпели сърдечна операция (присаждане на коронарен артериален байпас)
- имате заболяване на периферните артерии (лоша циркулация в краката или стъпалата поради стеснени или запушени кръвоносни съдове) или някакъв инсулт (включително инсулт или преходна исхемична атака)
- имате високо кръвно налягане, диабет или висок холестерол, ако сте пушач
-
Странични ефекти: Както всички лекарства, Ibalgin 400 може да предизвика нежелани реакции. Тези странични ефекти обаче не засягат всички:
Много често | лошо храносмилане (разтягане, повръщане, киселини в стомаха, диария, запек, подуване на корема) |
Често | болка в корема |
Нечести | главоболие, световъртеж |
Редки | - възпаление на стомашната лигавица, язва на стомаха или дванадесетопръстника, стомашно-чревно кървене и перфорация на стомашно-чревната лигавица - алергични реакции (треска, обрив, увреждане на черния дроб) - сърдечен удар - подуване - стерилен менингит (особено при пациенти със заболявания на съединителната тъкан като системен лупус еритематозус и някои видове колагеноза) - бронхоконстрикция (при пациенти с бронхиална астма) - нарушения на цветното зрение и възприятие, амблиопия - чернодробно увреждане (обикновено преходно) |
Много рядко | - възпаление на устната лигавица, придружено от язви (улцерозен стоматит), ново огнище на възпалителни заболявания с образуване на язви на лигавицата на храносмилателния тракт (болест на Crohn, улцерозен колит) - намаляване на броя на кръвните клетки или тромбоцитите - задържане на вода и/или сол, свързано с подуване - безсъние, депресия, емоционална лабилност - сърцебиене - намаляване на кръвното налягане - високо кръвно налягане - възпаление на пикочния мехур, наличие на кръв в урината, бъбречно увреждане, бъбречно възпаление, нефротичен синдром (набор от симптоми при бъбречно заболяване) - мехури по кожни реакции |
Внимание:
Ако се появят по-тежки реакции, като копривна треска, внезапно подуване около очите, стягане в гърдите или затруднено дишане, коремна болка или черни изпражнения или проблеми със зрението, спрете приема на лекарството и незабавно посетете лекар.
Наркотични взаимодействия и други предупреждения
Ефектът от лечението може да бъде повлиян, когато Ibalgin се приема с някои други лекарства. Например:
- антикоагуланти (лекарства, които разреждат кръвта и предотвратяват образуването на кръвни съсиреци: ацетилсалицилова киселина, варфарин, тиклопидин)
- антихипертензивни средства - лекарства за високо кръвно налягане (АСЕ инхибитори като каптоприл, бета-блокери като лекарства, съдържащи атенолол, антагонисти на ангиотензин II рецептори като лозартан) и диуретици
- нестероидни противовъзпалителни лекарства
- кортикоиди
- антидепресанти от групата SSRI
- лекарства, които понижават нивото на пикочна киселина в кръвта (напр. пробенецид, сулфинпиразон)
- още: литий, дигоксин и фенитоин (лекарство, използвано за лечение на епилепсия), хинолонови антибиотици, метотрексат (лекарство, използвано за лечение на рак), баклофен (лекарство, използвано за намаляване на мускулното напрежение), циклоспорин (лекарство, използвано след трансплантация)
-
Съхранение: Съхранявайте на място, недостъпно за деца. Не използвайте това лекарство след срока на годност, отбелязан върху картонената опаковка. Срокът на годност се отнася до последния ден от посочения месец. Да се съхранява под 25 ° C. Да се съхранява в оригиналната опаковка (за да се предпази от светлина). Не изхвърляйте лекарствата в отпадъчни води или битови отпадъци. Върнете неизползваното лекарство в аптеката. Тези мерки ще помогнат за опазване на околната среда. Известия: Ibalgin 400 не трябва да се използва едновременно с други нестероидни противовъзпалителни лекарства. Само по препоръка на лекар, използвайте лекарството: пациенти с тежко бъбречно, чернодробно, сърдечно, високо кръвно налягане, стомашно-чревни язви като Болест на Crohn, при бронхиална астма и в покой, при някои заболявания на съединителната тъкан (т.нар. Колагеноза) и при едновременно лечение с лекарства, които намаляват съсирването на кръвта.
Противовъзпалителните и болкоуспокояващи като ибупрофен могат да бъдат свързани с малко повишен риск от инфаркт или инсулт, особено когато се приемат във високи дози. Следователно не превишавайте препоръчаната доза или продължителност на лечението.
Най-големите предимства на продукта от моя гледна точка
-
облекчава болката от различен произход намалява високата температура подходящ и при менструални болки
Ibalgin 400 и моят опит с
Ибалгин е известно болкоуспокояващо. Винаги ми помага при главоболие. Имам добър опит с него, защото ми действа бързо. Винаги го имам у дома, дори ако някой от членовете на нашето семейство получи треска.
Опит и оценки на реални потребители
За по-добра илюстрация на ефектите и удовлетвореността от продукта бих искал да добавя още няколко коментара от проверени потребители (Heureka):
Ibalgin 400 и моята препоръка в заключение
Лекарството се използва главно при болка и треска. Ако имате температура за повече от 3 дни (в случай на болка за повече от 5 дни), говорете с Вашия лекар как да продължите. Това лекарство не лекува, а само леки симптоми. При повишена температура не забравяйте да пиете много течности, главно чиста вода и чай (тялото ги консумира повече в случай на треска, отколкото в нормално състояние).
Ако имате болки в корема или други храносмилателни проблеми след прием на Ибалгин, препоръчително е да го приемате с храна. Обикновено помага, ако го пиете с мляко.
Ibalgin 400 също може да бъде удобно закупен онлайн. Препоръчвам ви да го купите в сертифицирана онлайн аптека ✅ PharmacyTriVeže. Цената на Ibalgin 400 в тази аптека е € 3,45.
Ibalgin 400 съдържа активното вещество ибупрофен. Следвайте препоръчаната дозировка и терапевтичен режим (повече за Аптека TriVěže). Преди употреба прочетете листовката (PIL), която се доставя с лекарството. Ако не сте сигурни, говорете с Вашия лекар или фармацевт. Върнете неизползваното лекарство в аптеката, за да защитите околната среда! Не използвайте след срока на годност!
Използвани източници на информация:
- PharmacyTriVeže - информация за лекарството от продавача
- ADC - техническа информация за определянето и дозировката на лекарството
- Крем Holt (преглед) - крем не само за атопична екзема - Imunita Online
- Инфакол - капки за колики при новородени (опит, цени) - Imunita Online
- Gynolact - вагинални таблетки (преглед на опита) - Imunita Online
- Gynex Energy Drops - Цена, моят опит и преглед - Имунитет онлайн
- Коензим Q10 30mg (Green Life) - опит, цена - Имунитет онлайн